11:16

Nesnelerin İnterneti (IoT) Platformu

Lansman etkinliğini izle
Anasayfaya Dön
HakkındaNedir?ÖzellikleriS.S.SKatma Değer
Hakkında

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası olarak, ülkemizi geleceğin merkezi yapmak için başlattığımız teknoloji hareketine, bir yenisini daha ekledik.

Türkiye sanayisinin rekabetçiliğini arttırmak;
üretimin dünya standartlarında dijitalleşerek
büyümesini sağlamak için, nesnelerin interneti ve ileri analitik odağında Türkiye’nin ilk teknoloji şirketi KoçDigital ile güçlerimizi birleştirdik ve Nesnelerin İnterneti Platformu “MEXT 360”ı hayata geçirdik.

Nesnelerin İnterneti Platformu “MEXT 360”, dijital dönüşüm için atılan her adımın sanayimizin gelişimine önemli bir ivme sağlayacağı gerçeğinden hareketle, MEXT ve KoçDigital’in uzman ekipleri tarafından tasarlandı.

Lansman Yayınımız
Mext 360 Nedir?

MEXT 360, üretiminizdeki varlık ve verinin tek merkezden yönetilmesini ve değer oluşturmasını sağlıyor. Hazır çözümleriyle de hızlı devreye alınabilen fonksiyonalite sunarak;

Uzaktan Varlık
Yönetimi

Uzaktan varlık yönetimi ile kritik varlık ve ürünlerinizi uzaktan takip ederek verimlilik ve güvenilirliklerini artırır.

Üretim Bilgi
Sistemi

Üretim Bilgi Sistemi ile sensör ve PLC’lere entegre olarak sahadan toplanan verileri operasyonel verimlilik değerlerine dönüştürür, bu sayede üretimde uçtan uca izlenebilirlik sağlar.

Montaj Yönetim
Sistemi

Montaj Yönetim Sistemi, montaj süreçlerinde kullanılan ekipman, proses ve parçaların sürekli takibini yaparak daha verimli ve kaliteli montaj süreci sağlar.

Üretim Yönetim
Sistemi

Üretim Yönetim Sistemi, sahadaki sensör ve sistemlere entegrasyon ile üretim süreçlerini veriye dayalı olarak uçtan uca yönetir.

Iot Platformu

Dünya standartlarına uygun olarak geliştirdiğimiz Nesnelerin İnterneti Platformu MEXT 360, iletişim, veri ve uygulamaların yönetimini gerçekleştirerek kurumlardaki dijital dönüşümün kolayca yönetilmesini sağlıyor.

Farklı donanım ve nesnelerin interneti yazılımlarına uyumlu bir şekilde çalışarak, varlıkları iş değeri yaratacak şekilde izliyor, yönetiyor ve toplanan verileri büyük veri ortamlarında analiz ediyor. Kısacası MEXT 360, tüm dijital dönüşüm sürecinizi sizin yerinize tek bir platformdan yöneterek üretiminizi dijitalleştiriyor.

Dünyadaki en ileri teknoloji kullanılarak geliştirilen entegre güncel çözümleri, esnek altyapı ve kullanım seçenekleriyle sunan MEXT 360, üretimin nesnelerin interneti kullanılarak izlenmesine ve yönetilmesine olanak tanıyarak verimlilik artışı sağlıyor.

Esnek fiyatlama ve hazır kurulum avantajlarına sahip olan uygulama, tüm bu özellikleriyle size hem maliyetten hem de zamandan kazandırıyor.

Mext 360 Özellikleri
Mext 360 ÖzellikleriMext 360 Özellikleri
Mext 360’ın Yaratacağı Katma Değer

Açık kaynak veri teknolojilerini destekleyen altyapısı ile lisans maliyetlerini düşürür

Donanım bağımlılığını ortadan kaldırır

Gerçek zamanlı ve güvenilir veri ile üretim süreçlerinde izlenebilirlik ve veriye dayalı karar verme imkânı sağlar

Duruşların kök nedenlerinin otomatik olarak belirlenmesini ve bakım iş emri açılmasını sağlar

Üretimde takip edilmeyen kısa süreli ancak sık duruşların performansa etkisini hesaplayarak operasyonel mükemmellik sağlanır

Üretim süreçlerinde ortaya çıkan hataların erken tespiti sayesinde oluşan kayıpları minimize eder

Sistemlerin sürekli takibi ile alarmların kritik problemlere dönüşmesi önler

Değer zinciri boyunca iş zekâsı ve ileri analitik kullanımına hazır esnek altyapı sağlar

Daha kaliteli, daha verimli ve daha esnek üretim imkânı sağlar

Üretim süreçlerinde kalitenin artması ile satış ve satış sonrası süreçlerde garanti maliyetlerinin azalmasını sağlar ve müşteri memnuniyetini arttırır

TR
ENG